Materská škola

MŠ - Družstevná 506, Strážske je v súčasnosti štvortriedna (od 1.9.2012).

Poskytuje celodennú (v individuálnych prípadoch poldennú) výchovu a vzdelávanie deťom od 2 do 6 rokov.

Kapacita určená RÚVZ v Michalovciach je 94 detí.

Budova sa nachádza v centre mesta, je umiestnená v účelovej budove. Objekt ako stavba je trojpodlažná budova so suterénom a s veľkými vonkajšími plochami určenými na hranie detí - školský dvor. Prízemie tvorí vstupná chodba, šatne, miestnosť pre prevádzkových zamestnancov, jedáleň, kuchyňa, pracovňa pre vedúcu ŠJ, pre ekonómku a zástupkyňu, riaditeľňa. Na I. poschodí sú umiestnené dve triedy (mladšie) s príslušnými priestormi (spálňa, WC, umývarka, kabinet uč. pomôcok), knižnica, počítačová miestnosť, účelová miestnosť pre pedagógov. Na II. poschodí sú umiestnené dve triedy (staršie), divadelná miestnosť, miestnosť na logopédiu a účelové priestory pre pedagógov. Budova má jeden hlavný vchod a dva vedľajšie vchody.

Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch od 6,30 do 16,30 hod.

Denné činnosti sú usporiadané v súlade s psychohygienickými požiadavkami, aby rešpektovali pravidelnosť, dôslednosť, optimálny biorytmus, bezstresové prostredie. Úroveň interakcie a komunikácie učiteľka - dieťa je na veľmi dobrej úrovni.

Vyhovujúca je motivácia a motivačné zamerania tried - lienky, mravčekovia, motýliky, včielky, čím motivujeme deti k veku primeraným výsledkom. Psychosociálna klíma a atmosféra v triedach je pozitívna, motivujúca.

Edukačný proces zabezpečuje 8 kvalifikovaných pedagógov (vrátane riaditeľky) a 2 pedagogickí asistenti. Ostatnú činnosť zabezpečuje prevádzkový personál - 1 vedúca ŠJ, 1 ekonómka, 2 upratovačky, 2 kuchárky a 2 pomocní vychovávatelia. Stravovanie detí zabezpečuje školská kuchyňa, strava sa podáva v dvoch zmenách. Počas celého dňa je zabezpečený pitný režim v jednotlivých triedach. Od 1.IV.2002 je materská škola samostatnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou.

Činnosť MŠ bude naďalej nasmerovaná k hľadaniu ciest ako intenzívne pomôcť deťom, aby každý deň bol naplnený radosťou, tvorivými aktivitami, užitočnými poznatkami a pozitívnym prežívaním.

IDENTIFIKÁCIA MŠ:

Adresa, telefón, e-mail:

MŠ - Družstevná 506

072 22 Strážske

(rozpočtová organizácia)

Telefón: 056/ 6491215

e-mail: ms.strazske@gmail.com

riaditeľka MŠ: PaedDr. Iveta Grigeľová

Zriaďovateľ MŠ:

Mesto Strážske

Nám. A. Dubčeka 300

072 22 Strážske